Gorillaz
 .: Novinky
 .: Historie
 .: 2-D
 .: Murdoc
 .: Noodle
 .: Russel
 .: Koncerty
 .: RFI
Alba + Texty
 .: SINGLY
 .: Gorillaz
 .: G-Sides
 .: Laika Come H.
 .: Demon Days
Videografie
 .: DVD
 .: Videoklipy
 .: Bitez
Galerie
 .: Obrázky
 .: Wallpapery
 .: Foto
 .: NEW
Download
 .: Mp3
 .: Video
 .: Media
 .: Extra
Historie

> Dotazník Gorillaz                                                                     The Real People <

Gorillaz je multimediální projekt vytvořenej hudbeníkem Damonem Albarnem a kreslířem Jamie Hewlettem. Tahle dvojice vytvořila ideu fiktivní kapely, která by, navzdory jejim fiktivním vlastnostem, mohla fungovat jako každá normální kapela. A tak Gorillaz koncertujou, vydávaj alba a singly, poskytujou rozhovory, přebíraj hudební ceny, chatujou s fanouškama na oficiálních stránkách a vůbec opravdu fungujou jako "normální" kapela. Média dlouho spekulovala o tom, kdo za timhle projektem vlastně stojí. Seznam všech lidí, podílející se na tvorbě Gorillaz najdete tady.

Damon Albarn se s Jamiem Hewlettem poprvý setkal pří rozhovoru pro komixovej magazín 'Deadline' u kterýho byl Jamie jako profesionální kreslíř zaměstnanej. Bylo to v roce 1990. Damon rozjížděl kariéru jako frontman kapely Blur a jejich kytarista Graham Coxon byl velkej fanda Jamieho. Jak se k Jamiemu doneslo, Damon byl prej "wanker" (=kretén, debil) a něco podobnýho bylo řečeno i Damonovi, takže po prvnim setkání si chlapci do oka nepadli :-D. Ani se snad přesně neví proč a za jakejch okolností, ale z obou se stali velký kámoši a dokonce spolu sdíleli jeden byt v Londýně. To bylo v roce 1997 a oboum bylo už přes 30 let. Celejch 8 měsíců co spolu bydleli pořádali velký párty a prostě si užívali. Jednoho dne přišli s nápadem animovaný kapely - 'Gorillaz' (název vzniknul podle roku narození Damona a Jamieho - 1968, což je podle čínskýho horoskopu rok opice). Snad asi z nudy. Mělo to bejt spíš takový spestření, úlet.

V roce 1997 byl ale Damon moc zaměstnanej svojí kapelou Blur. Nic se nestalo ani rok na to (Blur natáčeli desku '13'), ale v roce 1999 se natočili první demo-songy. Damon s Jamiem skusili štěstí u vydavatelství Parlophone / EMI. Práce se rozjela naplno v Damonově nahrávacim studiu '13' v Londýně, s techniky Jasonem Coxem a Tomem Grillingem. Na jaře roku 2000 dostali songy základní kostru a Damon si přizval producenta Dana Nakamuru (Dan The Automator), aby dal všechno do kupy. Tenhle týpek je známej hip hopem a na albu je to docela znát. Kid Koala přidal skreče, Del the Funky Homosapien rap a Miho Hatori s Tinou Weymouth vokály. Song 'Latin Simone' byl "věnován" Ibrahimu Ferrerovi. Album bylo kompletně dokončený na Jamajce.

<< back | 1 | 2 | 3 | 4 | next >>

 .: Guestbook
 .:
Chat
 .:
Kontakt
 .:
OdkazyNastavit homepage
Přidat k oblíbeným